Ar verta ardyti seną automobilį?

Tikriausiai esate pastebėję nemažai skelbimų, kurie praneša, jog jūsų mieste veikia metalo laužo supirkimas. Tai ypač aktualu visiems tiems, kurie turi senus ir nebereikalingus automobilius bei nori jais atsikratyti. Žinoma, dažnu atveju automobilį galima parduoti kitam asmeniui, kuris ir toliau sėkmingai juo naudosis, bet pasitaiko ir tokių situacijų, kai automobilio toliau eksploatuoti tiesiog nebeapsimoka – jis labai senas arba sugedęs. Tuomet apie pardavimą galvoti neverta, ypač dabar, kai Lietuvoje galioja ir papildomas taršos mokestis, kurį tektų sumokėti naujam savininkui.

Metalo laužasSusiruošus priduoti automobilį į metalo laužą, gali iškilti ir dar vienas natūralus klausimas – ar verta automobilį priduoti visą, ar jį reikia išardyti ir atiduoti tik metalą? Metalo laužo supirkimas abejais atvejais kainą skaičiuoja labai skirtingai. Jei priduosite visą automobilį, bus atskaičiuotas svoris dėl dalių, kurios nėra metalas – salonas, apdailos, padangos ir pan. Be to, pati kaina už kilogramą bus kur kas mažesnė. Standartinis automobilis tokiu atveju jums atneštų maždaug 80-100 eurų. Tuo tarpu jei automobilį išardysite, bus skaičiuojamas grynasis metalo svoris. Be to, pats metalas skiriasi – skardos, juodasis metalas ir legiruotasis plienas (pvz. aliuminis), varis. Kadangi šių metalų kainos labai skiriasi, jos priduodamos atskirai. Tokiu atveju už savo seną automobilį galite gauti 150-200 eurų. Taip pat galite išpešti ir papildomos naudos (kuri, vėlgi, priklauso nuo automobilio stovio ir markės) – atskirai priduoti katalizatorių. Vien katalizatorių supirkimas už šį automobilio komponentą pilną tauriųjų metalų gali pasiūlyti 100-300 eurų. Metalo laužo supirkimas jums nesumokės už dalis, kurios nėra metalinės, tačiau kai kuriais atvejais galite jas sėkmingai realizuoti antrinėje rinkoje – parduoti žibintus, vairą, kėbulo dalis ir pan. Viską susumavus, išardžius automobilį iš jo galima išpešti net iki 5 ar daugiau kartų grąžos.

Žinoma, viskas nėra taip paprasta ir gražu kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Akivaizdu, jog automobilio ardymas reikalauja daug darbo ir bent elementarių mechanikos žinių. Be to, turite nusimanyti ir automobiliuose, jog neišmestumėte brangių dalių, o jas pabandytumėte parduoti. Prie viso šito, jums reikės ir įrankių, be kurių ardymas tiesiog neįsivaizduojamas. Galiausiai, tam reikia ir vietos bei galimybių susitvarkyti su atliekomis, o jų bus nemažai. Pvz. įvairias salono dalis reikės tiesiog išmesti, nes jos niekam nereikalingos. Tą patį galima pasakyti ir apie stiklus, o kur dar įvairūs pavojingi skysčiai – alyva, aušinimo ir stabdžių skysčiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *