Kaip kloti trinkeles?

Graži namų aplinka tikrai labai svarbi, todėl daugelis nori savo kieme turėti trinkeles. Jei jau apsisprendėte, kad tai tinkamas pasirinkimas, tai jus tikriausiai domina trinkeliu klojimas. Daugelis svarsto ar patiems bandyti jas kloti, ar vis dėl to samdyti profesionalius klojėjus.

Trinkelės kiemeNorint patiems kloti trinkeles, reikės perskaityti labai daug teorinės informacijos. Deja, praktinės patirties neįgysite, todėl jos semtis beliks klojant trinkeles. Kadangi patirties nėra, tai galimos klaidos. Vis dėl to, jeigu dar vis svarstote ar patiems imtis atlikti darbus, tai reikia žinoti, kad viskas prasideda nuo detalaus planavimo. Pagalvokite, kurioje vietoje stovės automobiliai, kur bus takeliai, kur veja ir t.t. Visą erdvę reikia suplanuoti iš anksto. Taip pat tokiame plane reikės numatyti ir tinkamus nuolydžius. Nepamirškite, kad reikės parinkti ne tik trinkelių spalvą ar raštą, bet ir tiksliai apskaičiuoti, kiek reikės įvairių medžiagų šiems darbams atlikti. Be to, perkant trinkeles pagal tam tikras zonas, kurios yra plane, reikia apskaičiuoti tinkamą trinkelių apkrovą, juk ji skirsis važiuojamojoje dalyje ir takeliuose. Apskaičiuoti reikia ir tai, kiek ir, kur reikės pjaustyti trinkeles bei pasirūpinti reikiamais tam įrankiais.

Sekantis etapas, tačiau ne mažiau svarbus, nei planavimas, – grunto paruošimas. Jums reikia nukasti gruntą. Atitinkamai 40 ar daugiau centimetrų tose dalyse, kur planuojama, kad važiuos automobiliai ir apie 30 cm ten, kur vaikščiojama bus pėsčiomis. Žinoma, kasti galima paprastai turint kastuvą, tačiau, kai yra dideli plotai, tai reikės samdyti mini krautuvą arba mini ekskavatorių. Toliau laukia tokie darbai, kaip pagrindo ruošimas. Priklausomai nuo turimo dirvožemio parenkamos tinkamos medžiagos, kurios bus pilamos. Kiekvienas sluoksnis žvyro, smėlio ar skaldos paskaičiuojamas pagal esamą dirvožemį ir pilama laikantis rekomendacijų.

Paskutinis etapas – trinkeliu klojimas. Reikia išpilti betono sluoksnį, kurį išlyginus dedamos trinkelės. Svarbu, kad trinkelės būtų klojamos ne tik pagal reikiamą raštą, bet ir klojant taip, kad būtų lygu. Kai klojimo darbai baigti beliks tik užpilti akmens dulkes ir suvibruoti visą paviršių.

Kaip matote tai nėra paprasti darbai ir dauguma nemokėdami visko atlikti padaro labai daug klaidų. Tuomet rezultatas būna ne toks, kokio buvo tikėtasi. Trinkelės išsikraipo, skyla ar įsminga į gruntą. Tuomet reikia viską nuimti ir darbus pradėti iš naujo. Vis dėl to, geriausia, kai tokie darbai atliekami profesionalų.

Viena mintis apie “Kaip kloti trinkeles?

  1. Visiškai nenaudingas ir demotyvuojantis straipsnis.
    Tikrai nėra taip sudėtinga išsikloti ir pačiam, be to, po trinkelėmis niekas nebetonuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *