Kodėl verta gyventi Vilniuje, o ypač Užupyje

Kam nebūtų gera dovana naujas butas Vilniuje Užupyje? Kiekvienas žmogus mielai turėtų tokį turtą, net jeigu ir nesiruoštų jame gyventi. Tada bent išnuomotų ir visada jaustųsi stabilus, kad juodai dienai atėjus, turėtų vertingo turto. Iš tiesų, Vilnius dabar yra pats patraukliausias miestas gyvenimui daugybės jaunų žmonių atžvilgiu.

Vilniaus privalumai vilioja visi

Vilnius Užupis NTKodėl visi taip masiškai traukia į Vilnių? Sostinės kažkokiu būdu visuomet sutraukia jaunus gyventojus, kad ir iš kur jie atvažiuotų, net jeigu iki to Vilniaus atvyko nuo nuostabaus pajūrio. Vėliau net ir iš kito didelio miesto atvykę žmonės sako, kad „ten nieko nevyksta“, kalbėdami apie savo ankstesnį miestą, kuriame gyveno prieš tai. Nors tai, teoriškai, nėra tiesa, nes visada visko vyksta tiek, kad tik spėk rinktis. Tačiau psichologinis judesys kažkaip užburia daugybę žmonių ir visi it skruzdės ima judėti viena kryptimi. Pastaruoju metu – į Vilnių. Labai iškalbinga yra ir gyventojų pagausėjimo statistika, kuomet per metus padaugėja ne keliais šimtais žmonių, o tūkstančiais. Na o žinant minusinę Lietuvos gimstamumo statistiką, suprantama, kad tas gausėjimas atsiranda būtent dėl žmonių migracijos. Tiesa, į sostinę dažniau atvyksta ir užsieniečiai, kuriantys tarptautinius ryšius, siekiantys tolerantiškos, jiems palankios terpės, aplinkos. Tačiau, žinoma, susidaro ir nemažai klausimų bei problemų, kadangi dėl tokio žmonių judėjimo gali kilti ir per didelė konkurencija. Kuomet mieste yra daug labai gyventojų, tačiau tas judėjimas yra išlikęs vidutinis, nėra didžiulės bangos, tuomet ir vietų, kur gyventi, visiems užtenka, ir paklausa nuolatos atitinka pasiūlą. Tačiau, kuomet miestas labai plečiasi, visko vis labiau ir labiau daugėja, tačiau drauge ir ima trūkti.

Patrauklus pasirinkimas – gyvenimas Užupyje

Taigi, viena didžiausių problemų tampa apgyvendinimo. Kur gi dėtis visiems tiems naujakuriams? Ir šį klausimą visai neblogai išsprendžia NT sektoriaus investuotojai, kurie įgyvendina didelius statybų projektus ir tuomet stato naujus daugiabučius. Labai svarbi yra daugiabučių vieta, mat vienos vietos žmonėms ir jų gyvenimams yra patrauklios bei tikrai gerai tinkančios, o kitos tų reikalavimų taip gerai neatitinka. Pavyzdžiui, nenusisekusiu NT projektu dabar laikomi Perkūnkiemio naujos statybos daugiabučiai, kurie kaip statiniai gal ir buvo kokybiški, tačiau, deja, žmonėms nepatogūs, nes taip toli nugrūsti nuo centro. O štai gyvenimas Užupyje – tiesiog svajonė. Tai juk miesto centre, toks artimas ir malonus esantis rajonas.

Viena mintis apie “Kodėl verta gyventi Vilniuje, o ypač Užupyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *