Koks baidarių maršrutas geriausias?

Raudonos baidarėsVandens turizmo pramogos siejasi su plaukimu baidarėmis. Įvairūs baidarių maršrutai leidžia pasirinkti labiausiai tinkamą kelionę, kuri garantuos tokius įspūdžius, kokių tikimasi. Juk plaukimas ir jo įspūdžiai didžiąja dalimi priklauso nuo to, kokia upe ar ežeru plauksite. Kaip tinkamai pasirinkti, kad plaukimas praeitų sklandžiai, o įspūdžiai būtų tikrai geri?

Kai tik pradedate planuoti plaukimą baidarėmis, reikia pasirinkti tinkamą maršrutą. Šiuo metu plaukimų organizatoriai organizuoja įvairius plaukimus, todėl rinktis tikrai yra iš ko. Maršrutų pasiūla išties didžiulė. Tiesa, tai sukelia šiek tiek klausimų, kai nežinoma, kokį maršrutą pasirinkti. Teisingo maršruto parinkimas labai svarbus, todėl reikia atsižvelgti ne tik į plaukiančiųjų pageidaujamus matyti vaizdus, bet ir į kitus faktorius. Vienas iš svarbiausių susijęs su turima plaukimo baidarėmis patirtimi. Jei plaukiama pirmą kartą, tikrai nerekomenduojama rinktis itin ilgo maršruto ar itin sraunios bei vingiuotos upės. Neretai nutinka taip, kad plaukiantys pervertina savo jėgas, o po tokio pirmo sudėtingo plaukimo daugiau nenori net lipti į baidarę. Taip daryti tikrai nereikia. Atminkite, kad plaukimas baidarėmis turi teikti malonumą. Todėl plaukiantiems pirmą kartą rekomenduojama rinktis paprastą vienos dienos maršrutą su galimybe nuplaukti iki 20 km ilgio atstumą. Tokiu atveju turėsite puikią galimybę mėgautis plaukimu ir sustoti įvairiose gražiose vietose pailsėti ir pasigrožėti gamta. Plaukiantiems ne pirmą kartą galima rinktis jau kiek sudėtingesnius maršrutus. Taip pat galima rinktis ne vienos, o dviejų ar trijų dienų plaukimus. Tiesa, tokiu atveju reikia nepamiršti pagalvoti apie nakvynės vietą ir, jei reikia, rezervuoti iš anksto.

Kai jau aptartas maršruto ilgis ir trukmė, reikia pereiti prie tinkamų upių ir ežerų pasirinkimo. Lietuvoje yra labai daug gražių vietų, kuriose plaukti baidarėmis galima įvairiais ežerais ir upėmis. Galima suderinti plaukimą upe ir ežeru. Norint, kad baidarių maršrutai būtų tinkamai parinkti, reikia atidžiai rinktis vietovę, kurioje norima plaukti. Negalima vienareikšmiški pasakyti, kuri upė ar ežeras tinkamiausi. Jūs patys turite peržiūrėti siūlomus maršrutus. Dažnai baidarių plaukimo organizatoriai savo interneto svetainėse pateikia išsamią informaciją apie siūlomus plaukti maršrutus. Galima patogiai peržiūrėti žemėlapius ir nuotraukas. Žinant tokią informaciją galima bus lengviau suprasti, kokio maršruto norite. Kiekvienas plaukiantis baidare pats išsirenka jam labiausiai tinkamą maršrutą ir po plaukimo, jei plaukiama ne pirmą kartą, galima pasakyti, kuris maršrutas yra pats geriausias.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *