Vairavimas Vilniuje su išnuomotu automobiliu

Jei svečius Lietuvos sostinėje domina automobilių nuoma Vilniuje, visgi reikia pripažinti, kad vairavimas mieste turės savo ypatumų. Reikės labiau saugotis, stengtis nepadaryti avarijos, tačiau su geru automobiliu ir sveiku protu (o dar ir – šiek tiek pasiruošimo), kelionė gali būti tikrai maloni ir saugi.

Eismas tik tam tikromis valandomis

Taigi, jeigu Vilniuje domina ilgalaikė ar trumpalaikė nuoma, pirma išsirinkite automobilį: https://www.turbonuoma.lt/ilgalaike-automobiliu-nuoma. Taip, kaip ruošiatės ir planuojate automobilio pasirinkimą, taip pat reikėtų ruoštis ir planuoti ir vairavimą. Reikėtų susipažinti su tam tikrais bruožais, kuriais pasižymi vairavimas Vilniuje, ir atitinkamai reaguoti į situaciją.

Greitis

Ilgalaikės nuomos paslaugosVilniuje dažnai incidentai kyla kelyje dėl to, kad automobiliai važiuoja per greitai. Pirmą kartą į Vilnių atvykęs vairuotojas gali pasijusti tarsi įspraustas į kampą: mokate vairuoti, žinote saugų greitį, norite jo lankytis, tačiau to padaryti negalite, nes jaučiate spaudimą iš aplinkos. Visi vairuotojai lekia bent 20 km greičiau negu galima, o tuos, kurie laikosi saugaus greičio, palydi keiksmažodžiais ar net gestais. Ką daryti? Laikykitės savo. Tai yra tam tikra kova kelyje. Saugus greitis apribotas sostinėje ne be reikalo. Yra ženklai, kur rekomenduojama greičio nelėtinti labiau nei 40 ar kt., tuomet ir nelėtinkite. Tačiau visur kitur jūs turite visas teises važiuoti taip lėtai, kaip to norite. Kuo daugiau vairuotojų atneš naująją, tikrąją tvarką, tuo vairavimas bus saugesnis ir visi eismo dalyviai jausis geriau.

Vienpusis eismas

Prieš išvažiuojant į Vilniaus gatves, vertėtų pasidomėti, kur yra vienpusis eismas, kadangi dėl jo gali tekti padaryti didelį ratą. Popierinis žemėlapis arba tiesiog akies užmetimas į žemėlapį internete jums netiks. Reikia internetu nustatyti maršrutą ir pažiūrėti, kur jus vestų navigacija, kadangi joje yra visa informacija dėl vienpusio eismo. Tad net jei kelionės metu ir neplanuojate naudotis žemėlapiu su navigacija, prieš išvažiuodami pasidomėkite, kur yra vienpusio eismo gatvės, kad netyčia nepaklystumėte.

Kaip išvengti kamščių

Svarbu atkreipti dėmesį, kad sostinė turi savo kamščių ir tuščių gatvių ritmą. Gatvės tuščios naktį, kamščiai darbo dienomis formuojasi rytais nuo 7 iki 9 valandos ir vakarais nuo 16:30 iki 19:30 val. Savaitgaliais kamščių bangos skiriasi. Taigi, jeigu turite galimybę, planuokite savo maršrutą ne tada, kai yra transporto grūstis, arba bent pasižiūrėkite interaktyviame žemėlapyje – galbūt jums pavyks išvengti kamščių tiesiog darant tinkamą lankstą ir važiuojant kitu, ilgesniu keliu, tačiau neužkimštu mašinomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *