Ką reikia žinoti apie prostatos vėžio tyrimus?

Prostatos vėžys Lietuvoje yra ta vyrų onkologinė liga, kuria dažniausiai sergama, todėl ypatingas medikų dėmesys skiriamas profilaktikai ir ligos atpažinimui laiku. Šiuo metu efektyviausias metodas yra prostatos vėžio tyrimas, kurį atlikus žinoma ar yra susirgimas, ar jo nėra. Rūpintis savo sveikata vyrai raginami visuomet, todėl rekomenduojama kasmet apsilankyti pas gydytoją ir atlikti rekomenduojamus tyrimus.

TyrimasPagal statistikos duomenis, Lietuvoje kiekvienais metais registruojama daugiau kaip 2 tūkst. susirgimų prostatos vėžiu. Svarbu paminėti, kad pagal Europos sergamumo šia liga skaičius, mūsų šalis pirmauja. Vis dėl to, pagal pasveikimo rodiklius mūsų šalies medikams pavyksta išgydyti daug daugiau pacientų, nei Europos šalims. Norint laiku pastebėti ligos pradžią, reikia atlikti tam skirtus tyrimus. Šiuos tyrimus atlieka ne kiekvienas vyras, o tik kas ketvirtas. Jeigu tikrinimas būtų aktyvesnis, tai ir sergamumo rodikliai būtų palankesni greitam pasveikimui. Svarbu žinoti, kad kai kuriais atvejais, o tiksliau daugeliu atvejų, vyrai sergantys prostatos vėžiu nejaučia jokių simptomų. Dėl to jie gali daug metų gyventi net nežinodami, kad serga, tačiau liga gali po truputį progresuoti ir vėliau bus sunku taikyti paprastus gydymo metodus. Svarbu žinoti, kad jeigu yra tam tikri simptomai, kurie leidžia įtarti, kad kažkas blogai su prostata, tai reikia nedelsiant eiti pas gydytoją. Simptomai gali būti įvairūs ir apie juos daugiau galima sužinoti ieškant papildomos informacijos apie šią ligą, tačiau dažniausiai juntamas skausmas dubens srityje, gali sutrikti šlapinimosi funkcija arba gali atsirasti skausmas ar kraujas šlapinantis. Tai pagrindiniai simptomai, kurie turi skatinti kreiptis dėl tyrimų.

Šiuo metu prostatos vėžio tyrimas skiriamas vyrams nemokamai nuo 50 metų iki 69 metų, tačiau, jeigu šeimoje yra paveldimumo tikimybė, tai nemokamas tyrimas priklauso nuo 45 metų. Vis dėl to, reikia paminėti, kad tyrimas nėra brangus ir rekomenduoja, net jei nėra simptomų, tikrintis nuo 40 metų. Laiku pastebėjus pakitimus galima bus pradėti gydymą, o pradinėje stadijoje skiriamas tik stebėjimas, todėl net gydymo gali neprireikti, jei laiku kreipiamasi į gydytojus.

Visi vyrai turi žinoti, kad nepriklausomai nuo amžiaus, reikia reguliariai apsilankyti pas gydytoją ir atlikti reikiamus tyrimus. Ankstyvoje stadijoje atlikti tyrimai leidžia laiku pastebėti ligos pradžią ir pradėti taikyti reikiamus gydymo ar stebėjimo metodus, kurie padės išvengti blogų pasekmių. Rūpinimasis savo sveikata turi būti svarbiausioje vietoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *