Kaip seniau vykdavo traktorių remontas

Apie tai, kaip sovietmečiu atrodydavo ir vykdavo traktorių remontas būtų galima ir linksmą komediją susukti. Vienas traktorių remonto inžinieriumi pradirbęs vyras pasakoja, kad pirmasis jo paskyrimas po žemtechnikos studijų ir buvo būtent į traktorių remonto dirbtuves.

Gavo paskyrimą į traktorių remonto dirbtuves

Mėlynas traktoriusVyras sako, kad traktorių remontas jo gyvenime buvo nulemtas tuometinės valdžios. Baigė mokslus ir gavo paskyrimą į vieną iš punktų, kuriuose būdavo remontuojami traktoriai iš visos didžiulės šalies. „Žmonių pas mus dirbo tikrai daug, o traktorių atsiųsdavo dar daugiau. Iš tolimiausių kraštų, iš už kalnų ir taigų atvažiuodavo sovietiniai traktoriai, jau surinkę nemažai derliaus, nudirbę daug darbų laukuose. Tačiau tokie traktoriai būdavo, kad jūs gal kai kurių ir nematę. Tada tai buvo neeilinė pažangi technologija. Kaip dabar kokia nors dirbtinio intelekto ir robotų taisykla. Tai buvo pažanga, pasididžiavimas. Dauguma žmonių norėdavo ten dirbti. Tačiau man tai nebuvo prie širdies, nes miestas buvo labai toli, per visą Lietuvą važiuoti, nuo mano gimtų namų“, – prisimena vyras.

Kasdien – darbo imitavimas

Vyras taip pat pasakojo, kad traktorių remontas ten tikrai vykdavo kitai negu kad tokie darbai vyksta dabar privačiose dirbtuvėse. Tiesą sakant, anot vyro, dabar tokių dalykų niekaip neįsivaizduotume. Mat anais laikais tai tiesiog buvo ne remontas, o darbo imitacija. Žmonės kiauras dienas lošdavo kortomis, kartais dėl vaizdo nueidavo į savo postus, daug kas jau nuo 16 val. keldavo čierką ir bokalą, ir taip atrodė kiekviena darbo diena. Likus savaitei iki dienos, kada reikia priduoti rezultatus, visi po truputį imdavo krutėti ir pataisydavo vieną kitą traktorių.

Per savaitę padarė 2 mėnesių planus

Rekordą vyras pasiekė, kai nutarė įrodyti vadovybei, kad jo kuopa gali pataisyti traktorius, kuriuos numatyta sutvarkyti per 2 mėnesius, vos per 1 savaitę, net mažiau. Kaip tarė, taip padarė. Paskutinį traktorių baigė taisyti 5 ryto, tačiau lažybas laimėjo.

Dabartiniai traktoriai – atrodo gerai, bet viskas tas pats

Ilgai vyras ten neišdirbo, galiausiai perėjo į kitą sritį ir į kitą miestą, tačiau ir tą ne prie gimtojo miesto, o dar toliau. Paklaustas, ar dabar galėtų remontuoti traktorius, sako, kad dabar viskas dar paprasčiau, išskyrus kompiuterinė dalis. Visą mechaniką gali taisyti pats, tačiau kompiuterinė dalis jau yra šių dienų arkliukas.

Viena mintis apie “Kaip seniau vykdavo traktorių remontas

  1. įdomu kokia tada būdavo kaina remontų.. nes dabar tai išvis žiauru, atrodo už kažkokį smulkų darbelį jau bent po 100eur tai tikrai išleisi..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *