Kaip veganizmas tapo maloniu gyvenimo būdu

DaržovėsSeniau įprastose lietuvių šeimose daržovių patiekalai galėjo būti vertinami kaip nepritekliaus požymis. Esą, jeigu neturite pinigų, tai tik kopūstais ir maitinatės. Tačiau iš tikrųjų juk daržovių patiekalai yra ir sveikas, ir geras maistas, ir dabar laikomas moderniausių ir pažangiausių žmonių pasirinkimu. Štai vienai šeimai vegetarizmas tapo nauju žingsniu gyvenime, padėjusiu daugybėje sričių.

Viskas prasidėjo ieškant vaistų nuo ligos

Milda pasakoja, kad visas šis šeimos naujasis mitybos kelias prasidėjo tiesiog ieškant, kas galėtų padėti dėl sveikatos. Ligos vargino vyrą, ir jokie daktarai atsakymo nesuteikdavo. „Vyras nenorėjo eiti pas gydytojus, o kai kelis kartus pas juos nuėjo, ir ten negavo jokių atsakymų, tuomet išvis pasipiktino ir sakė daugiau niekada ten nesikreips. Galite suprasti, yra tikrai tokių vyrų, kurie taip mąsto, ir tai yra jų tiesa, jie nenori, kad kažkas būtų kažkaip kitaip. Taigi, viskas ir prasidėjo štai taip ieškant vaistų. Tada ėmiau domėtis sveika mityba, nes visi žinome, kad visos ligos juk mums būna nuo mūsų ligų. Ir štai kaip tik šitas dalykas ir privedė prie to, kad teko iš tiesų imtis sveikesnės mitybos, kuri dabar jau tapusi vegetariška. Daržovių patiekalai yra mūsų šeimos gyvenimo dalis“, – sako moteris.

Ėmė keistis suvokimas apie maisto kokybę

Labai didelę įtaką padarė žinios apie tai, kas iš tiesų yra reikalinga mūsų organizmui, o ką mes gauname, kai perkame pagamintą maistą. Mums reikia įvairių medžiagų, esančių daržovėse, tačiau maistas būna taip perdirbtas, kad iš daržovių jau tiesiog negalime nieko gero tikėtis, nes jose nieko nebūna likę. Taip pat labai daug problemų sukelia tai, kad tiesiog per daug valgome gyvulinės kilmės maisto, kuris apkrauna organizmą ir nesuteikia tų naudų, kurių mes tikimės iš maisto. Perdirbtas ir gyvulinės kilmės maistas – tai tikri priešai.

Leido sau pripažinti ir gyvūnų patiriamą kančią

Galiausiai būtent dėl sveikatos tapę vegetarais, šeimos nariais leido sau pripažinti ir tą siaubingą kančią, kurią kenčia visi gyvūnai, kuomet mes juos auginame maistui. O maisto juk mums ir taip visada užtenka, ir visai nėra būtina arba svarbi mėsa.

Valgo, gyvena sveikai ir dėl nieko nesigraužia – taip dabar šeima apibūdina savo gyvenimo būdą. Nes visos ligos praėjo, o savijauta žymiai pagerėjo, pradedant energijos antplūdžiu, baigiant dvasine ramybe, žinant, kad dėl tavęs nekenčia joks gyvūnas.

Viena mintis apie “Kaip veganizmas tapo maloniu gyvenimo būdu

  1. Maistas kurį valgome yra susijęs su mūsų savijauta, kaip jaučiamės, kiek energijos turime, todėl svarbu ji rinktis atsakingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *