Kam reikalingas judesio daviklis lauke?

Judesio daviklis – tai nedidelis prietaisas, kuris reaguodamas į aplinkoje atsiradusius judesius automatiškai įjungia ir išjungia apšvietimą. Vidaus reikmėms naudojami vidaus judesio davikliai, o norint automatinio šviesos reguliavimo kieme montuojamas lauko judesio daviklis. Apie pastarąjį ir pakalbėkime. Kam jis reikalingas ir kokia jo nauda?

Saugumas

Lauko judesio daviklis reaguoja ne tik į namų šeimininkų, bet ir į svetimšalių žingsnius. Tai patogus ir nebrangus būdas užtikrinti savo namų saugumą. Nekviestus svečius automatinis apšvietimas be abejo atbaido, o jūs būdami namų viduje visuomet žinosite kas vyksta jūsų namų kieme.

Patogumas

Grįžtant namo tamsiuoju paros metu labai patogu, kai šviesa įsijungia būtent ten, kur reikia. Tamsoje nereikia ieškoti apšvietimo jungtukų ar nesaugiai eiti prieblandoje. Tuo tarpu kai kieme nieko nėra, judesio daviklis automatiškai išjungia apšvietimą ir jums nereikia rūpintis nei be reikalo eikvojama elektros energija, nei apšvietimo išjungimu.

Maksimalios apsaugos sistemos dalis

Automatinis apšvietimas suteikia ne tik patogumo ir saugumo. Judesio daviklis gali būti maksimalios namų apsaugos dalimi. Šį prietaisą sujungus su vaizdo stebėjimo kameromis, davikliui suveikus kameros pradeda įrašinėti aplinkoje fiksuojamą vaizdą. Tai ypač aktualu tiems, kurių namai ilgesniam laiko lieka tušti. Tokiu atveju, nepageidaujami asmenys, žinodami, kad namuose nieko nėra gali nepabūgti ir automatiškai įsijungusio apšvietimo.

Dėl informacijos stokos kartais galvojama, kad judesio daviklis pastoviai junginėja apšvietimą reaguodamas į naminius gyvūnus. Šių prietaisų gamintojai apie tai jau pagalvojo. Judesio davikliai gaminami su vadinama apsauga nuo gyvūnų ir į juos nereaguoja, tad baimintis nepatogumų neverta. Taip pat dauguma šiuolaikinių modelių turi papildomas funkcijas tokias kaip apsauga nuo elektromagnetinių bei radijo dažnių trikdžių ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *