Kas gyvena žolėje

Kad sodas ir kiemas atrodytų tvarkingai, verta https://parkutechnika.lt paieškoti geros žoliapjovės. Ne taip seniai, dar prieš šimtą metų, pievas buvo šienaujamos, paskui atsirado mechaninės žoliapjovės "veja". Dabar visi žolę pjauna motoriniais prietaisais: elektrinėmis, benzininėmis ar akumuliatorinėmis žoliapjovėmis. Žolė visiems graži, tačiau norime ją matyti civilizuotą: tokio ilgio, kad būtų malonu pasivaikščioti ant jos, kad nesiektų kelių, kad net po lietaus einant pernelyg nesušlaptume avalynės. Kokios žolės ir žoliapjovės norime, tokią ir galime turėti. O ar kada pagalvojame, kas gi gyvena toje žolėje, kuri mums yra estetinis vaizdas, o kažkam – namai? Miškuose ir laukuose šie gyviai netrukdomi gali veistis, o štai miestuose, kur veja supa namelius, mes norime šiuos padarus išprašyti iš savo vejukės.

Erkės

Žolės priežiūraKas jau kas, bet https://parkutechnika.lt/benzinines-vejapjoves tikrai padės patrumpinti žolę tiek, kad joje nesiveistų šie vabzdžiai, kurie žmonėms ir gyvūnams atneša vienus nemalonumus. Erke kartais mes netgi vadiname žmones, kurie niekaip nuo mūsų neatlyžta, siekia naudos, o patys sukelia mums blogus padarinius. Erkės gyvena žolėje, juo aukštesnė, tuo geriau – tuomet joms ten vėsiau ir galima ramiai laukti, kada pro šalį praeis kokios nors skanios žmogaus kojos ar šuns papilvė. O tuomet šokti nuo savo smilgos, įsisiurbti ir godžiai siurbti kraują, jame paliekant užkratą – erkinio encefalito ar laimo ligos. Taigi, erkės yra tikrai viena iš priežasčių, kodėl verta prisižiūrėti savo kiemą ir pjauti žolę.

Sraigės

Vieni sraigėmis grožisi, kiti jas valgo, treti naikina dėl žalos, kurią sraigės daro mūsų daržams. Kaip ten bebūtų, geriau žolę pjauti ne šlapią, ne po lietaus, o per kaitrą. Tuomet nešmaikštysite sraigių. Ir jums nebus nemalonu, ir žoliapjovei nekenks. Žinoma, galima jas ir surinkti prieš pjaunant, jeigu yra gerai pastebimos.

Žiogai

Mieli vasaros šaukliai svirpliai – žiogeliai. Gana baikštūs, todėl dažniausiai iš toli išgirdę garsus, traukiasi nuo riaumojančios žoliapjovės. Tad pjaunant žolę, neturėtumėte jiems pakenkti, kadangi jie greitesni ir vikresni – išsilaksto greičiau, nei jūs su vejapjove benzinine privažiuojate prie tos vietos, kur dar neseniai smuikavo svirplys.

Sliekai

Nelabai malonūs žiūrėti, bet naudingi dirvai. Jie dažniausiai išlenda naktį arba po gero lietaus. Tad ir vėl – norint apsaugoti nieko dėtus gyvūnus nuo peilių ašmenų, žolę reikėtų pjauti tuomet, kai ji yra sausa, ir kai aišku, kad nesužeisite nekaltų sliekų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *