Mašinos akumuliatorius: kaip tinkamai jį įkrauti?

Tinkamas auto priemonės akumuliatoriaus įkrovimas gali užtikrinti, kad jis kur kas ilgiau tarnaus ir tuo pačiu transporto priemonė kels kur kas mažiau problemų, kurios galėtų apsunkinti Jums gyvenimą. Natūralu, kad investuodami į transporto priemones mes tikimės, kad jos pilnai atsipirks ir tuo pačiu priežiūra nebus labai sudėtinga, pats daiktas tarnaus ilgai.

Štai transporto priemonių akumuliatoriai gali Jums tarnauti ilgai bei sėkmingai. Svarbiausia žinoti, kaip juos pakrauti, kad nesukeltumėte problemų, kurios gali sutrumpinti akumuliatoriaus tarnavimo laiko tarpą.

Pirmiausia reikia labai atsargiai išimti akumuliatorių ir ėmimo metu žiūrėkite, kad metaliniu įrankiu nepriliestumėte vienu metu abiejų akumuliatoriaus elektrodų. Paprasčiausiai tai gali jus nukrėsti, o niekas nenori pajusti energijos srovę tiesiog keisdamas akumuliatorių. Taigi, šiuo atveju labai svarbus atsargumas ir lėtas darbas, kruopštumas, kadangi tai užtikrins ne tik tinkamą akumuliatoriaus montavimą, tačiau taip pat ir saugumą.

Įkraunamas akumuliatoriaus kiekis yra tolygus apie 10 procentų akumuliatoriaus talpos vertės. Daugelis klaidingai galvoja, kad akumuliatorius turi būti įkraunamas ilgiau nei kad tuomet, kai jis pasiekia aukštutinė ribą. Tai nėra tiesa, akumuliatorių reikia krauti iki tol, kol įkrovimas pasiekia apie 17 V, temperatūra siekia apie 25 laipsnius.

Jeigu pačio krovimo metu matyti, kad akumuliatoriaus temperatūra yra aukštesnė nei 45 laipsniai, tokiu atveju reikia būtinai sumažinti srovę, kadangi tikėtina, jog akumuliatorius gali sprogti. Saugokite save.

Kuomet baigiame krauti akumuliatorių – pirmiausia išjunkite energijos išgavimo prietaisą ir tik paskui nuimkite gnybtus. Viskas vardas saugumo. Jeigu norite būti tikras, kad akumuliatorius Jums tarnaus ilgai bei sėkmingai – nuolatos turite tikrinti jo kiekį bei peržiūrėti, ar akumuliatorius tikrai veikia taip, kad važiavimo metu jam nekeliamas joks diskomfortas.

Dar geriau – reguliariai lankytos salonuose, kur ekspertai apžiūrėję Jūsų auto gali pasakyti, ar jai viskas gerai. Reguliari diagnostika garantuoja, kad ne tik akumuliatorius, tačiau ir kitos transporto priemonės dalys patenkins Jūsų poreikius, sėkmingai tarnaus ir leidžia džiaugtis funkcionalia mašina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *