Artėjant pajamų deklaravimui – daugiau darbo

Kiekvienai įmonei buhalterijoje yra daugiau darbo artėjant metų pabaigai ir taip pat artinantis pajamų deklaravimo laikotarpiui. Ne viena buhalterine apskaita Vilniuje užsiimanti įmonė yra ir papildomai samdoma buhalterijai sutvarkyti, ir su ja yra kalbamasi, teiraujamasi, kaip, kas ir kur turi vykti toliau. Iš kur tiek nerimo ir reikalų, artinantis pajamų deklaravimui?

Reikia perskaičiuoti viską, kas vyko praėjusiais metais

Buhalterija VilniusMetai ilgi, ir jeigu yra kažkokia vykdyta darbinė veikla, viskas turi būti fiksuotas. Nėra tiek jau daug įmonių ir žmonių, kurie visą buhalteriją apvalius metus būtų tvarkę tik visiškai teisingai. Jeigu kažkas daryta ne iki galo tvarkingai, tuomet reikia daug papildomo kruopštaus darbo. Tačiau net ir tuomet, kai buhalterija tvarkinga, prieš pajamų deklaravimą, reikia viską smulkiai sutikrinti ir sužiūrėti.

Stambiose įmonėse – daug buhalterijos

Daugiausia darbo laukia stambiausių įmonių buhalterijoje. Ten, kur žmonės kaip reikiant turi darbų. Kur yra keli šimtai darbuotojų, didelės išlaidos, pajamos ir pan. Tuomet reikia tikrai daug visko numatyti, apgalvoti, paskaičiuoti, kad įsiveltų kuo mažiau klaidų. Mat kiekviena klaida gali nulemti nemažai sudėtingų klausimų. Vėliau gali tekti ir mokėti, ir permokėti, ir kitokių gali klausimų kilti. Tačiau didžiausios įmonės paprastai samdo geras buhalterių kontoras ir jų paslaugos tikrai atsiperka, nes būna mažiau klaidų ir viskas daug geriau.

Ko bijo individualiai dirbantieji

Populiarus ir vis populiaresnis yra ir individualus darbas: kuomet žmonės gali dirbti tiesiog sau, su patentais, kurių tuojau neliks, arba individualia veikla. Dažniausiai dirbantieji individualiai, pajamas deklaruoja kartą metuose. Tačiau taip daro dėl patogumo. Turi būti atidėta pinigų mokesčiams, kuriuos reikės sumokėti. Jeigu jų atidėta nėra, tokiu atveju, dirbantieji turi tikrai daug rūpesčių. Tačiau dažniausiai iš savo klaidų pasimokoma per vienerius metus ir jeigu kitais metais vėl tęsia individualią veiklą, tuomet jau stengiasi geriau pasistengti ir sutaupyti pinigus mokesčiams. Kai kurie žmonės, dirbantys individualiai, pajamas deklaruoja ir moka Sodrai įmokas kas mėnesį. Tai aktualu tiems, kas nori turėti tiksliai apskaičiuojamą jų socialinį draudimą biuleteniui, motinystės atostogoms ir kt.

Reikia deklaruoti ir įgytą turtą

Taip pat pajamų deklaravimo metu aktualu ir tai, kad reikia deklaruoti įgytą turtą. Reikia tinkamai nurodyti, ką brangesnio įsigijote, kokį nekilnojamąjį turtą įgijote, automobilius, taip pat galbūt jums kažkas grąžino skolas, o gal paskolinote, gal gavote dovaną iš giminaičių ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *