Ką reikia žinoti prieš plaukiant baidare?

Plaukimas baidarėmisNusprendėte plaukti baidare Aukštaitijos upėmis? Tuomet šis straipsnis kaip tik jums. Kaip ir kada planuoti plaukimą? Šie klausimai svarbūs, tačiau tai tikrai dar ne viskas. Reikia apgalvoti ir tai, kiek laiko truks kelionė, ir ar norite nakvynės? Galbūt jums reikalingos stovyklavietės plaukiant baidare? Taigi, nuo ko pradėti?

Pirmiausia reikia žinoti, kad plaukimas baidare labai populiarus laisvalaikio leidimo būdas, ypatingai, vasaros metu. Jei planuojate plaukti būtent šiuo laikotarpiu, tai yra vienas labai svarbus patarimas – rezervuokite plaukimo datą iš anksto. Jei norite plaukti savaitgalį, tai reikia pasiruošti tam, kad plaukiančių bus daug, o tuo pačiu ir norimo plaukimo laiko ar nakvynės reikės paieškoti. Taigi, jei žinoti tikslią datą, kada norite pramogauti – rezervuokite laiką iš anksto. Kai kurie keliautojai pataria plaukimą planuoti ne savaitgalį, o eilinę darbo dieną. Nors vasara yra atostogų metas, tačiau plaukiančių žmonių bus mažiau eilinėmis darbo dienomis.

Kelionės trukmė gali būti įvairi. Galima rinktis ir vienos dienos plaukimą, ir dviejų ar daugiau. Planuojant ilgesnės trukmės plaukimą, nei vienos dienos, reikia pasirūpinti nakvyne. Jei plaukiama vieną dieną, tai nakvynės klausimas nėra aktualus, tačiau galima pasirinkti ir vienos dienos plaukimą, kai vakare plaukimas baigiamas ir apsistojama nakvynei pasirinktoje vietoje. Tuomet kitą dieną tik ilsimasi, bet jau neplaukiama. Jei planuojate, kad plaukimas vyks dvi ar tris dienas, tai plaukimas derinamas su nakvyne. Nakvynė gali būti pasirenkama įvairi. Priklausomai nuo kainos ir norimų patogumų. Paklausios tiek ir nakvynės stovyklavietėse miegant palapinėse, tiek ir miegojimas kaimo turizmo sodybose ar nameliuose. Pagalvokite, kur norite nakvoti ir rezervuokite labiausiai tinkamą nakvynės vietą.

Kokį maršrutą pasirinkti, priklauso nuo to, ką norite pamatyti ir kokius įspūdžius patirti. Plaukimas baidarėmis populiarus visuose mūsų šalies regionuose. Plaukti galima įvairiuose vandens telkiniuose. Peržiūrėkite nuotraukas ir pasirinkite labiausiai patinkantį maršrutą. Vienas iš populiariausių – Aukštaitijos upės ir ežerai. Skiriasi ne tik tai, kur norite plaukti, bet ir maršruto ilgis. Pavyzdžiui, galima plaukti nuostabiąją Lakaja ir rinktis 22 kilometrų ilgio plaukimą arba plaukti Žeimena apie 6 kilometrus. Maršruto ilgį pasirinkite pagal tai ką norite pamatyti ir tai, kiek laiko norite plaukti. Nepamirškite atsižvelgti į savo fizinį pasirengimą ir pirmam plaukimui nesirinkti trijų dienų plaukimo įveikiant ne vieną dešimtį kilometrų. Geros kelionės ir malonių įspūdžių!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *