Kada verta rintkis garantijos pratęsimą?

Vis daugiau įvairių pirkinių įsigyjama su pratęsta garantija, tačiau dar ne visi apie tai žino. Kai kurie nežino kada jiems naudinga pratęstos garantijos paslauga, o kada ne. Tam, kad suprasti kada ši paslauga tikrai reikalinga ir verta už ją mokėti, reikia žinoti svarbiausią informaciją apie tai.

Nauja garantijaPirmus dvejus metus galioja gamintojo suteikiama garantija, o po šio laikotarpio pirkėjas už sugedusią prekę atsako pats. Tais atvejais, kai prekė sugenda po 2 metų, tai už jos remontą ar keitimą į naują, moka pats pirkėjas, nes gamintojo suteikta garantija jau yra pasibaigus. Tam, kad kuo ilgiau ramiai gyventi ir neturėti rūpesčių dėl nenumatytų išlaidų galima pasirinkti papildomą garantijos pratęsimą. Įvairios bendrovės siūlo skirtingas sąlygas ir laikotarpius, bet dažniausiai galima pasirinkti iki 5 metų papildomą garantiją. Dėl sąlygų ir pratęsimo laikotarpio reikia išsiaiškinti patiems pirkėjams, nes galima rasti skirtingas bendroves, kurios teikia šias paslaugas. Labai svarbu paminėti, kad yra bendrovės, kurios siūlo įsigyti šiek tiek kitokiomis sąlygomis pratęstą garantiją. Pavyzdžiui, galima rasti tokius pasiūlymus, kai siūloma įsigyti pratęstą garantiją, o jeigu prekė per visą papildomos garantijos laikotarpį nesugedo, tai bus grąžinta dalis sumokėtų pinigų už šią paslaugą.

Ar verta rinktis papildomą garantiją, priklauso nuo daugelio dalykų. Kai kurie pirkėjai vertina savo finansinį stabilumą ir norėdami apsisaugoti nuo netikėtumų, kai prekės sugenda, pasirenka garantijos pratęsimą. Kai kurie mano, kad prekė ir taip tarnaus gerai, tai jiems tokia paslauga nereikalinga, o kartais gailima pinigų. Reikia patiems pagalvoti ar jums reikalinga pratęstos garantijos paslauga. Čia reikia atsižvelgti į prekės kainą, nes kuo brangesnė prekė, tuo labiau apsimoka pratęsti garantijos paslaugą, nes jei suges brangiai kainuojantis kompiuteris, kuriam yra jau pasibaigus gamintojo garantija, o papildoma neįsigyta, tai remontuoti jį kainuos brangiai, o kai kuriais atvejais gali tekti pirkti naują kompiuterį. Kaip jau supratote, išlaidos bus didelės. Jeigu būtų turima pratęsta garantija, tai tokios išlaidos būtų ne pirkėjo rūpestis.

Kita nuomonė, kuria daugelis vadovaujasi yra ta, kad reikia būtinai įsigyti bent 1 metų papildomą garantiją, nes manoma, jog dažniausiai prekės genda po gamintojo suteikiamos garantijos. Iš tikrųjų toks ryšys tarp laikotarpių ir gedimų nėra įrodytas, bet papildoma apsauga tikrai praverstų visiems norintiems jaustis ramiai ir gedimų atveju neturėti išlaidų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *