Kokios žieminės padangos geriausios?

Automobilio saugumas svarbus daugeliui vairuotojų, todėl žiemos metu pasirūpinti tinkamomis padangomis skuba daugybė automobilių savininkų. Šiuo metu aktualus yra žieminių padangų pasirinkimas ir automobilių ratlankiai. Žiema yra ypatingas metų laikas, kuomet oro sąlygos būna netikėtos, o slidūs ar nevalomi keliai sukelia daug eismo įvykių. Kad to išvengti reikia pasirinkti tinkamas padangas.

Padangos automobiliams ziemaiLietuvoje galima važiuoti žiemos metu su universaliomis padangomis, dygliuotomis ir žieminėmis. Skirtumas tarp jų yra tas, kad jų savybės skiriasi. Pavyzdžiui, universalios padangos skirtos važiuoti keliais visais metų laikais. Ką tai reiškia? Tai reiškia tai, kad ištisus metus galite nekeisti padangų ir važinėti su tokiomis padangomis, kai tuo tarpu važiuodami šiltuoju metų laiku su vasarinėmis padangomis, atėjus šaltajam laikotarpiui turėsite pasikeisti vasarines padangas į žiemines, dygliuotas ar universalias. Tuo tarpu esminis skirtumas tarp žieminių ir dygliuotų yra tas, kad dygliuotos yra su dygliais.

Priklausomai nuo to, kokiais keliais daugiausia važiuojate žiemos metu, reikia pasirinkti tinkamiausias padangas. Jeigu daugiausia važinėjate gerai valomais keliais, pavyzdžiui, mieste, tai galima rinktis paprastas žiemines padangas, tačiau, jeigu tenka važiuoti nevalomais ar blogai nuvalytais keliais, kur dažnai būna slidu, pavyzdžiui, plikledis, tai verta įsigyti dygliuotas padangas. Universalios padangos tiks tiems, kurie labai retai kur nors važiuoja ir tie keliai, kuriais tenka važiuoti yra gerai valomi. Kitais atvejais tokios universalios padangos netinkamos, nes yra didelė tikimybė, kad su jomis bus labai slidu.

Parduotuvėse, kuriose prekiaujama padangomis rasite didelį pasirinkimą. Čia parduodamos padangos skirstomos ne tik pagal tai ar jos žieminės, ar vasarinės ir pan., bet ir pagal kainas, gamintojus, protektoriaus raštą, gumos minkštumą ar kietumą ir pan. Šiuo metu yra didelis žieminių padangų pasirinkimas, nes dabar yra jų sezonas. Jeigu reikalingi automobilių ratlankiai, tai verčiau ieškoti pavasarį ir rudenį prieš padangų keitimo terminą, nes tuomet būna didžiausia pasiūla ir pardavėjai stengiasi pasiūlyti daug daugiau ratlankių. Tuo tarpu padangų pasirinkimas taip pat įtakojamas sezoniškumo.

Padangų kaina yra ne mažiau svarbus pasirinkimo kriterijus. Kiekvienas automobilio savininkas nori važiuoti saugiai, tačiau nenori daug mokėti už padangas. Tokiais atvejais siūloma paieškoti arba geriausio kainos ir kokybės santykio, arba laukti nuolaidų. Tai yra abu labai geri pasirinkimai, tik reikia pagalvoti, kas jums labiau tiktų. Tuomet saugus važiavimas, tinkamai pasirinkus padangas, žiemos metu bus garantuotas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *