Kuo poilsiautojus vasarą vilioja Lietuvos gamta?

Pasižvalgyti po gamtą vasarą iš namų ir daugiabučių išlenda dauguma sveikų žmonių. Ar tai būtų paprasti pasivaikščiojimai, ar baidarių nuoma, ar kažkas ekstremalesnio – lietuviška gamta vasarą džiugina žmones ir tada jie net nemato poreikio būtinai keliauti kažkur į užsienį. Kokiomis gamtos pramogomis dažniausiai žmonės susidomi vasarą?

Baidarių nuoma

Pastaruosius porą dešimtmečių vis labiau populiarėjanti turizmo forma – baidarės. Plaukiama grupėmis, išsinuomojus keletą baidarių. Linksmybė vilioja draugų kompanijas, šeimas, įmonių ir kitų grupių kolektyvus. Smagu šiek tiek pajudėti, nenuobodu, nes nuolat keičiasi vaizdai aplink, linksma, nes plaukiama su kompanija, o ir pramoga yra nebrangi. Populiarus regionas plaukimui baidarėmis – Dzūkija. Žmonės noriai renkasi maršrutus Ūlos, Merkio, Varėnės ir kitomis upėmis, siūlančiomis itin malonius kraštovaizdžius.

Stovyklavimas gamtoje

Dažnai prie plaukimo baidarėmis prisišlieja ir stovyklavimas, mat nuplaukus tam tikrą atstumą, nepaprastai smagu atrodo ir kažkur pernakvoti, o ryte plaukti toliau. Vieni žmonės tokį plaukimą baidarėmis suderina su nakvynės nuoma kur nors maršruto eigoje. Kiti išlipa ten, kur nori, iki kur atplaukė, ir tiesiog nakvoja gamtoje, jeigu plaukia su palapinėmis, o ne tikėdamiesi miegoti švariuose pataluose sodyboje.

Žvejyba

Tradicinis amatas, dabar pomėgis – žvejyba. Tai irgi būdas priversti save išvesti į gamtą ir joje nenuobodžiauti. Žvejams yra gerai, nes jie jaučia azartą, todėl gamtoje laiką leidžia tikrai įdomiai. Beje, baidarių nuoma ir žvejyba taip pat suderinami dalykai, jeigu plaukiama kelioms dienoms. Tuomet vietose, kur apsistojama, žvejojantys ekipažo dalyviai būtinai traukia meškeres ir bando pagauti bent vieną kitą žuvį, kurią paskui labai smagu išsikepti ant laužo.

Turistiniai žygiai ir pažintinės ekskursijos

Kiti tiesiog mėgsta keliauti ant savo kojų, ant pečių nešdami kuprines. Arba keliauti su dviračiais. Žygis – tai kelionės po miškus, paupius, paežeres būdas, kuomet aplankomos nepaprastai gražios vietos, tiesiog viską pamatant einant pėsčiomis. Žygiai gali turėti savo tikslą ir pobūdį. Pažintiniai, gamtiniai, istoriniai, archeologiniai, pagerbiantys kokį nors įvykį, minėjimą ir kt.

Apžvalgos bokštai

Per pastaruosius kelis metus Lietuvoje išdygo naujų apžvalgos bokštų, kurie itin traukia lankytojus. Populiarūs Merkinės, Simno, Veisiejų, Puvočių apžvalgos bokštai, nuo kurių atsiveria puikūs Dzūkijos vaizdai. Pasižvalgę galite ir nutarti, ar tik ne tokiame kraštovaizdyje norėtumėte pabūti ilgiau. Gal dar ir pražygiuoti miškais, o gal praplaukti baidare kurioje nors upėje, o gal tiesiog pailsėti prie vienos iš upių ar vieno iš ežerų.

2 mintys apie “Kuo poilsiautojus vasarą vilioja Lietuvos gamta?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *