Saulės elektrinės verslui energetiškai efektyviems pastatams

Nuo 2018 metų išduodami leidimai statyti tik tuos pastatus, kurie atitinka A+ energetinio naudingumo klasę. Tai reiškia, kad pastatas turi tausoti energiją, būti mažai pralaidus šilumai, sandarus, gerai vėdinamas. Toks pastatas mažiau išskiria CO2.

Nuo 2021 metų pastatai turės atitikti A++ energetinio naudingumo klasę. Tai reiškia, kad namas ypač mažai naudoja energijos ir didžiąją jos dalį pasigamina pats. Tai tampa įmanoma, naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius, kaip saulės energija.

Saulės elektrinės A++ klasės pastatams

Saulės elektrinės verslui ypač sumažina elektros kaštus, todėl verslininkai ateities pastatuose galės patalpas apšildyti, naudodami saulės energiją. Energetiškai efektyvūs namai sunaudoja iki 15 kWh energijos vienam m2 pastato ploto per metus. Toks pastatas yra apie 10 kartų ekonomiškesnis už įprastus. Taigi, nors statybai išlaidos padidės, tačiau ilgainiui verslininkai galės džiaugtis mažomis išlaidomis pastatų išlaikymui.

Žvelgiant į ateitį, jau dabar, asmenys, užsiimantys nekilnojamo turto statybomis, turėtų pagalvoti apie saulės elektrinių įrengimą, išnaudojant pastato stogą. Geriausia, kad toks pastatas būtų atkreiptas į pietų pusę. Taip jis gaus daugiau šviesos ir saulės spindulių pro langus, o saulės elektrinės, įrengtos ant stogo, galės gaminti energiją visu pajėgumu.

Saulės energiją naudoti gali ne tik planuojantys naujų pastatų statybą. „Saulės grąža“ jau įrengė virš 50 saulės elektrinių verslui Lietuvoje ir Olandijoje ant įvairių pastatų. Šiuo metu gamybinės verslo įmonės gali pasinaudoti parama. Kviečiama teikti paraiškas „Atsinaujinantys energijos šaltiniai pramonei LT+“ iki 2020 balandžio 20 dienos ir gauti dalinį finansavimą saulės elektrinių įrengimui. Finansavimas sutrumpins jėgainės atsiperkamumo laikotarpį.

Pasak „Saulės grąža“ specialistų, per kiek laiko atsipirks saulės elektrinės verslui priklauso nuo projekto dydžio, naudojamų modulių, sunaudojamos elektros energijos kiekio. Pavyzdžiui, modulių stiklas-stiklas 87 procentų efektyvumo garantinis laikotarpis siekia net 30 metų.

Saulės elektrinės verslui ne tik padės sutaupyti išlaidas energijai, bet ir sumažinti išmetamų CO2 dujų kiekį. Verta investuoti į saulės energiją ir prisidėti prie švaresnės mūsų vaikų ateities.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *