Kaip sukurti jaukų žiemos sodą

Stiklinimas žiemaiNe vienam žmogui žiemos sodas asocijuojasi su kažkuo nepaprastai gero, malonaus, smagaus. Vieta, kur galima tikrai gerai praleisti laiką tiesiog savo namų aplinkoje. Taip ir yra, tačiau reikia žinoti, kaip tokį patrauklų žiemos sodą įsirengti.

Pasirinkite tinkamą namo vietą

Visų pirma, turėkite omeny, kad jūsų žiemos sodas bus gražus ar net tobulas tik tada, jeigu parinksite jam visiškai tinkamą vietą. Tai reiškia, kad kažin, ar pavyks padaryti tikrai gerą žiemos sodą, jeigu negalėsite jam rasti tinkamos vietos. Jeigu iš įstiklintos terasos vaizdas versis į kokią nors sieną, o gal į kokį šiukšlyną – nebus, kuo jau taip džiaugtis. Lietuvoje turime tikrai gana dėkingą aplinką ir galime sau leisti turėti tokius žiemos sodus, kurie vertųsi į pačius geriausius ir gražiausius vaizdus. Tad pirmiausia pasirinkite tinkamą vietą, kur atėjus, jus džiugintų ne tik vidus, bet ir išorė, kas matosi lauke per stiklą.

Įstiklinkite terasą ar balkoną

Taigi, pasistenkite pagalvoti, kaip reikėtų pradėti kurti tą žiemos sodo jaukumą. Pirmiausia – reikės įstiklinti ir sukurti geras konstrukcijas. Sodui reikia šviesos, tai bus savotiškas šiltnamis, nes per stiklą neateis šaltis, tačiau ateis šiluma. Kartu tai bus priestatas prie namo, kuris niekaip nesiurbs šviesos iš namų. Galėsite turėdami tokį šviesos šaltinį mėgautis puikiu vaizdu namuose.

Užtikrinkite ir šildymo sistemą bent minimalią

Jeigu tikrai ir žiemą ten ketinate auginti augalus, o ne tiktai džiaugtis įstiklinta terasa vasarą, tada reikės užtikrinti bent minimalų šildymą. Galima rinktis ifraraudonųjų spindulių krosnis, kurios kaitina pačius objektus ir jie ima spinduliuoti šilumą. Tai daug palankesnė patiems augalams šildymo sistema nei visos kitos sistemos. Taip pat galite pagalvoti ir apie tai, kad šilta ir smagu bus tuomet, kada ir patys galėsite ten be kailinių ar pūkinių striukių ateiti.

Suprojektuokite, kur bus augalai

Kurkite savo svajonių žiemos sodą stilingai: suprojektuokite, kuriose vietose stovės augalai, ir juos ten prižiūrėkite. Gal jie bus sujungti į bendras linijas, gal atskirai šachmatine tvarka bus išdėstyti. Geriau viską planuoti taip, kad nei augalai, nei jokie baldai neuždengtų šviesos ir viskas puikiai matytųsi per stiklus.

Įkurkite poilsio erdvę

Dar svarbu ir mokėti pasidaryti jaukumą sau, savo namams, tiesiog įkuriant tinkamą poilsio erdvę. Kvieskitės lankytojus, pasiūlykite jiems arbatos ir prisėsti į minkštasuolius.

Viena mintis apie “Kaip sukurti jaukų žiemos sodą

  1. Snieguotą žiemos dieną sėdėti tarp augalų – tikras džiaugsmas. Įrengiau ir aš savo namuose mažą sodelį, tik rinkausi ne infraraudonųjų spindulių šildytuvą, o paprastą dujinį katilą (rinkausi iš čia https://www.katilai.lt/dujiniai-katilai-2 ). Svarbu pasirinkti tinkamą dydį. Negalėčiau pasakyti, jog augalams kažkas blogo atsitinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *