Kapi susitvarkyti mažą sodą

https://parkutechnika.lt užsisakius gerą žoliapjovę, pjūklą ir krūmapjovę su sodu galima padaryti stebuklus. Bet tik tada, jeigu turite tikrai gerą strateginį mąstymą ir galite suplanuoti tokius dalykus. O ką daryti, jeigu turite tikrai nedidelį sodą? Net ir nedideliame kelių arų sklype galima sukurti erdvų ir jaukų poilsio gamtoje kampelį.

Palikti atvirą tvorą, kur atsiveria peizažas

Parkai ir technikaSodą riboja kiti sklypai arba kelias. Išsirinkite, kuri sklypo tvora ribojasi su puse, į kurią atsiveria geriausias peizažas Štai čia gal pasidarbuos ir grandininis pjūklas, ir krūmapjovė. Mat pasidarydami vieną tą sieną neužaugintą, atvirą – galėsite išsaugoti gražų vaizdą. Jums jo neužstos medžiai, krūmai, tvoros, pastatai. Žmogus jaučiasi gerai, iš aukštai matydamas kitus stogus, kalnus, klonius, upes, pušis, medžius, pievas, kelius… Tad jeigu bent iš vienos pusės galite matyti kažkokį tokį vaizdingesnį vaizdą, neslėpkite taip savo sodo, atverkite tą pusę. Išpjaukite trukdančias matyti šakas, krūmus, patraukite tvorą.

Medžius ir krūmus auginti pakraščiuose

Tam, kad jūsų sodo teritorija vizualiai prasiplėstų, reikėtų tvarkytis tarsi kambaryje, kuriame, norėdami turėti erdvės, dideles spintas statome prie sienų, o ne viduryje kambarėlio. Taigi, taip pat reikia elgtis ir riboto ploto sode. Tiesiog medžius, krūmus pasodinti pačiuose kraštuose, kur jums nebeliks jokių problemų. Matysite gražiai apaugintą sodą, turėsite vaismedžių, krūmų, tačiau viduryje bus vietos.

Centre palikti kuo didesnę pievelę

Kartais labai sodininkyste besižavintys žmonės perlenkia lazdą ir turėdami pagaliau atlaisvinę pievelę centre, ten vis tiek imasi daryti kažkokius patobulinimus. Išgrindžia takelius. Padaro akmenines saleles su gėlėmis, padeda batą, į kurį įsodina česnaką ir kt. Stenkitės save pažaboti ir nedaryti tokių dalykų. Pats geriausias pasirinkimas – tai ta žalia pievelė per vidurį sodo. Čia yra laisvė: galima pasitiesti pledą ir daryti pikniką. Galima pailsėti tiesiog padėjus kojas ant žolės. Atvykę svečiai taip pat pamalonins akis žalios pievelės vaizdu.

Gėles auginti pakraščiuose ir prie namo

Aišku, norėsite užsiimti sodininkyste ir užsiauginti gėlių. Jas sodinkite ir sėkite visai prie pat namo arba patvoriuose. Taip ir toliau išsaugosite žaliosios pievelės centre vertę ir jūsų sodas galbūt atrodys didesnis negu žmonių, kurie turi dvigubai daugiau arų, tačiau nemoka jų pasitvarkyti. Kas dar? Ūkinius pastatus turėti kampe – geras pasirinkimas. Kaip ir šiltnamį. Pasidaryti privatų poilsio kampelį irgi verta, kažkur atokesnėje vietoje įrengus pavėsinę.

Viena mintis apie “Kapi susitvarkyti mažą sodą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *