Skubios veterinarijos paslaugos Vilniuje: kada negalima laukti?

Veterinarija VilniujeKiekvienas šeimininkas žino, kad gyvūnai gali sirgti lygiai taip pat, kaip ir žmonės. Lygiai taip pat jiems gali būti reikalinga skubi pagalba arba prevencinės gydymo priemonės. Veterinarijos paslaugos Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste siūlo visą paslaugų kompleksą, orientuotą į mylimų augintinių sveikatą ir gerovę. Nors dažniausiai gydomi šunys ir katės, veterinarai teigia, kad itin daug dėmesio skiriama ir smulkesnių gyvūnų, t. y. graužikų, ar egzotinių augintinių priežiūrai. Tiesa, tokiu atveju reikėtų iš anksto pasidomėti, ar jūsų pasirinkta veterinarijos klinika rūpinasi minėtaisiais gyvūnais, kadangi šių augintinių gydymas reikalauja specialių žinių ir praktikos.

Kiekvienas gyvūnas reikalauja dėmesio ir atsakomybės

Jei nusprendėte auginti gyvūną, turėtumėte iškart pagalvoti apie prisiimamą atsakomybę – gyvūnas nėra žaislas, kurį prisimeni, kada nori. Augintinis, kad ir kokį pasirinktumėte, reikalauja dėmesio ir meilės. Būtina galvoti ir apie gyvūno sveikatą bei gerovę. Rekomenduojama gyvūną reguliariai vežti į veterinarijos kliniką prevencinėms apžiūroms. Be to, gyvūnams reikalingi skiepai, kurie apsaugo nuo pavojingai paplitusių ligų. Klaidinga manyti, kad namuose auginamas gyvūnas, pvz., katė, kurios neleidžiate į lauką, negali sirgti – virusai ir bakterijos gali būti atnešami jūsų pačių batais ar lauko drabužiais.

Skubi veterinarinė pagalba gali išgelbėti augintinio gyvybę

Jei gyvūnas jaučiasi gerai, yra sveikas ir energingas, daug valgo ir geria, užteks augintinį reguliariai parodyti veterinarui vieną kartą per metus. Tiesa, nepamirškite profilaktinių skiepų, lašiukų nuo erkių ar kitų prevencinių priemonių, kurias jums rekomenduoja veterinarijos gydytojas. Deja, pasitaiko situacijų, kai vizitas pas gydytoją negali būti atidėliojamas. Jei jūsų augintinis yra aptingęs, jaučiasi mieguistas, mažiau ėda ir valgo, kosėja, čiaudo ar elgiasi neįprastai, verta užsiregistruoti vizitui pas veterinarą. Siūlome netempti gumos ir prašyti, kad gydytojas jus priimtų artimiausiomis dienomis.

Skubi veterinarinė pagalba augintiniui reikalinga tuomet, jei gyvūnas nesiliaudamas vemia, jei išmatose ar šlapime pastebėjote kraujo, jei matote, kad gyvūnas visiškai nevalgo ir nelaka, jei augintinį krečia drebulys, susitraukinėja raumenys ir pan. Visi šie požymiai gali reikšti labai pavojingas ar net mirtinas ligas, todėl vežkite gyvūną į skubaus priėmimo skyrių. Tiesa, verta pasiskambinti ir pasitarti su veterinaru, kuris nuolatos prižiūri jūsų augintinį – galbūt jis galės gyvūną priimti nedelsdamas. Specialistas, pažįstantis jūsų augintinį, galės nustatyti tikslesnę diagnozę, be to, gyvūnas pasitikės pažįstamu žmogumi. Vis dėlto, jei pažįstamas veterinaras jūsų negali priimti, neturėtumėte atidėlioti vizito, todėl nieko nelaukdami parodykite gyvūną kitam gydytojui, t. y., važiuokite į visą parą dirbančią veterinarijos kliniką arba išsikvieskite privatų veterinarą į namus.

Viena mintis apie “Skubios veterinarijos paslaugos Vilniuje: kada negalima laukti?

  1. Iš tikrųjų naivu galvoti, jog jei tiesiog laikai katę namuose, jai nieko neatsitiks. Juk vis tiek yra reikalingos prekės katėms , kurios užtikrintų jos sveiką gyvenimą namuose. Juk negaudamos vitaminų ar kitų svarbių papildų, jos kaip tik gali lengviau pasiduoti visiems virusams, todėl savo augintiniu reikia rūpintis nuolatos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *